• Eesti
  • English
  • Suomi

Uus näitus

Tampere kunstnik Inka Ylihärsilä paneb praegu näitust üles tundmatutest olenditest. Näitus avatakse neljapäeval, 29. juunil kell 17.

„Olendid räägivad oma elust ja mööduvatest hetkedest”, kirjeldab kunstnik eelolevat näitust. Tema tööd väljendavad üksindust ja seavad üksi olemise küsimuse alla. „Kas see seisund on sunnitud või vabatahtlik?” pärib Ylihärsilä. Maalide värvikad tegelased suhestuvad ka üksteise sise- ja välismaailmaga. Näituse pealkiri rõhutab olevuste ruumitaju erinevaid võimalikke tasandeid.

Väiksematel töödel näeb lähemalt olendite isikupära ja omadusi. „Mõnikord tunnen tegelasi ära oma tuttavate nägudes, näiteks naabri-Karolinas või Erki nõos.“ naeratab kunstnik.

Inka Ylihärsilä tööprotsess on intuitiivne. „See meenutab improviseeritud teatrit aegluubis. Ma ei tee kavandeid,“ kirjeldab ta. Tavaliselt on tema maalide kummalised elajad ametis millegi ebatavalisega. „Mõnikord nad kiirustavad kuhugi, mõnikord olesklevad imelikes kohtades.“

Ylihärsilä (snd. 1981 Oulus) on õppinud kunstiajalugu Turu avatud ülikoolis ning Sara Hildeni akadeemias Tamperes. Peale maalikunsti tegeleb ta ka kogukonna- ja helikunstiga. „Muusika, kujutava kunsti, sõna ja teatri ühendamine ning performance’i läbi publiku kaasamine on väga inspireeriv,“ võtab kunstnik oma ideoloogia kokku.

Galerii on avatud iga päev kell 9 – 18. Sissepääs tasuta!

Alusta navigeerimist