+372 7 386 300        maja[ät]tamperemaja.ee        Lahtiolekuaeg: 8.00 – 18.00
  • Eesti
  • English
  • Suomi

Majutus

24 voodikohta, 7 erinevat tuba. Kesklinna kõige parem külalistemaja!


Kultuur

Tampere Maja korraldab erinevaid kultuuriüritusi – näitusi, kirjandusõhtud.


Teenused

Tampere Majas saab rentida rattaid, broneerida sauna või seminariruume.


Sotsiaalmeedia

Kajastame oma üritusi ja uudiseid Facebookis. Saa meie sõbraks!

Majutus

Tampere Maja on kahe sõpruslinna kultuurikeskus ja külalistemaja. Majas on kolm kaheinimesetuba, kolm peretuba ning üks kuueinimesetuba (läbi kahe korruse). Kõigis tubades oma vannituba, peretubades ka köök. Kokku on meie külalistemajas 24 voodikohta.

Broneeri tuba mugavalt internetis (vaata link “Majutus”). Hommikusöök hinna sees.

Tampere Maja
Tampere Majanov. 20, 2019 @ 9:44
Neljapäeval, 21. novembril kell 17 avatakse Mara Ljutjuki näitus „Ringlus“.

Näituse teemaks on kunstniku elu erinevatel perioodidel, eriti emaks olemine ja mis ta on kaasa toonud. Näitus jääb avatuks aasta lõpuni.

„See näitus on kokkuvõte minu hiljutisest eluperioodist, kus olen seisnud silmitsi kõigega, mis elu andjaks saamine ja emaks olemine on endaga kaasa toonud“, ütleb kunstnik. „Iga uue elu andmisel tunned, kuidas kõik, mis olid naise ja kunstnikuna selleks ajaks üles ehitanud,taas kord laiali laguneb ning see oma mina lahustub lihtsalt pikaks-pikaks ajaks olulisemate asjade vahele ära.“

Kunstnik on justkui nähtamatu aga vajalik kivi ühes kiviaias. Talle on saanud üha selgemaks naiseks olemise „võlu ja valu“. „Igapäevase elu kõrval tekib vastukaaluks teadmine, mida tahad ja millest sa enam loobuda ei saa.“

Mara Ljutjuk on maalinud sellele näitusele oma kolme lemmikpaika. „Nende mälupildid annavad mulle argipäevas jõudu ja kolme sõpra, kelle erialane pühendumine inimeste ja loomade aitamisele teeb sellest maailmast helgema paiga. Minu jaoks on abi andmine ja selle vastu võtmine üks oluline ringlus, et tasakaal ja harmoonia meie eludes saaks püsida.

Mara Ljutjuk (sünd. 1978) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia magistrigraadiga 2011 aastal. Ta on nii Eesti Kunstnike Liidu kui Eesti MaalikunstnikeLiidu liige. Ta on üle 20 isikunäituse nii Eestis kui välismaal.
Tampere Maja
Tampere Majaokt. 31, 2019 @ 10:42
Merike Sule-Truberti näitus „Eluteater“ on pühendatud kunstniku isa Raimo Sule mälestuseks. Näitus koosneb prinditud fotodest, nendes esineb neli modelli eri rollides eluteatris.

„Me kõik oleme näitlejad eluteatris, aja jooksul rollid muutuvad ja enamasti on vaja esineda paralleelselt mitmel laval“, võtab kunstnik kokku näituse idee. Näitus on pühendatud Eestis tuntud karikaturistile ja kunstnikule, isale Raimo Sulele. ”Vaatamata traagilisele ajendile ei ole näitus ise traagiline ega melanhoolne, vaid sisaldab paraja annuse teatraalsust. Näitusel on ka huumorit, kuna huumor saatis minu isa tema eluteel. Installatsioon on minu isiklik nägemus oma isast.”

„Eluteatris üritame leida habrast tasakaalu teadlikult valitud rollide ja lisarollide vahel. Mõnikord püüame sulanduda rolli, mis on meie loomusele võõras. Tuleb ette olukordi, kus eluteatri lavastaja surub meile peale uue ja tundmatu rolli. Siis kanname maski teadlikult, et sobituda võõrastesse liistudesse ja vaigistada oma protestivaimu. Aegajalt on meil endalgi raskusi oma tõelise „mina“ üles leidmisega ja me üritame rebida eest kaitsvat maski“, ütleb kunstnik.

Merike Sule-Trubert (sünd 1974) on Eesti Kunstiakadeemia kunsti magister ja Eesti Kunstinike Liidu liige. Ta on osalenud mitmetel isiku- ja grupinäitustel.
Tampere Maja
Tampere Maja ootab taas näitusetaotluseid, et panna kokku näitustekava 2020ndaks aastaks! Taotlused palume saata e-postile maja@tamperemaja.ee või aadressile Jaani 4, 51007, Tartu.

Taotluste tähtaeg on 31. oktoober 2019.

  Täpsem info: Vaata lähemalt
Alusta navigeerimist