+372 7 386 300        maja[ät]tamperemaja.ee        Lahtiolekuaeg: 8.00 – 18.00
  • Eesti
  • English
  • Suomi

Majutus

24 voodikohta, 7 erinevat tuba. Kesklinna kõige parem külalistemaja!


Kultuur

Tampere Maja korraldab erinevaid kultuuriüritusi – näitusi, kirjandusõhtud.


Teenused

Tampere Majas saab rentida rattaid, broneerida sauna või seminariruume.


Sotsiaalmeedia

Kajastame oma üritusi ja uudiseid Facebookis. Saa meie sõbraks!

Majutus

Tampere Maja on kahe sõpruslinna kultuurikeskus ja külalistemaja. Majas on kolm kaheinimesetuba, kolm peretuba ning üks kuueinimesetuba (läbi kahe korruse). Kõigis tubades oma vannituba, peretubades ka köök. Kokku on meie külalistemajas 24 voodikohta.

Broneeri tuba mugavalt internetis (vaata link “Majutus”). Hommikusöök hinna sees.

Tampere Maja
Tampere Majajaan. 12, 2021 @ 10:37
Tampere Maja galeriis on avatu Eesti kaasaegse videokunstniku Sixi installastioonid. Näitusel „Reprodutseerin“ on kaaskasutatud digifotosid 20. sajandi alguse võtmes. Näitus jääb avatuks 31. jaanuarini.

Näitus on inspireeritud 100 aasta tagustest analoogfilmidest. Videomaalide loomiseks on kasutatud Tartu Kõrgem Kunstikool Pallase foto-osakonna meistri ja fotokunstniku Toomas Kalve kursuse "Kehaline identiteet" üliõpilaste fotosid, mille modelliks on kunstnik Six olnud. “Installastioonile tekib kahekordne interpretatsioon - digimaterjali ümbertöötlemine ning kujutiste autobiograafiline moment, kus pildistajaks pole olnud küll kunstnik ise, kuid kujutise kasutus on autoportreeline dokumentatsioon. Ekraniseeringu eklektilisus; helitu heli, mis kandub vaatajani liikuva pildi nöol ent fototöötluse maalilne lähenemine loob selle psühhedeelse maailma“, kirjeldab kunstnik oma näitust.

Six (1990) on Eesti kaasaegne kunstnik-produtsent. Sixi videokunsti on varasemalt eksponeeritud filmifestivalidel 3 korral Tallinnas (AFF 2018/2019, TASE2019), 2 korral Hollandis Amsderdamis (Atrabilious Experimental Film Festival 2018/2019) ning kunstipidudel visuaalse ruumina. Sixi kunstniku tee on olnud värvikas, tema esmane lava oli näite-ja muusika esitluse lava, kust kunstnik pärast põhikooli teised huvid leidis ning asus visuaalse kultuuri maailma enese jaoks selgitama. Six alustas kunstnikuteed iseõppijana kunstitudengitega koos. Ta on studeerinud lühiajaliselt kunstiteraapiaid Tallinna Ülikoolis aastal 2012, kust Six liikus kaasaegse galeriikunsti juurde Eesti Kunstiakadeemiasse (2014-2017), produtseerimise oskusi täiendas ta Tartu Ülikooli magistriõppes kultuurikorralduses (2018-2020). Sixil on toimunud senini 4 isikunäitust nii Tallinnas, Rakveres kui ka Tartus. Six on nii produtseerinud kui osalenud grupinäitustel ja loomingulistes projektides. Kunstnikule meeldib ennast tutvustada läbi kunstniku positsiooni.
Six meediumitega ennast ei piiritle. Teosed on pidevas protsessis taandades ja laadides ruumi. Fookus on üldisel kompostistioonil ja valgusel, lähtudes kohaspetsiifikast. Materjalid on taaskasutus, jäägid ja leiud, värv, valgus, heli, performatiivsed elemendid. Samuti eksperimenteerib publiku ja teose piiride kaotamisega. Individuaalne loome on enamasti kultuuriruumide ning teaduste (psühholoogia, füüsika, vaimsus) analüüs visuaalkultuuris. Ühisloome on peofilosoofia- murdes ja väänates definitsioone. Mõningal juhul peidab endas naljatlevat alatooni. Six jätab publikule vabad käed- "Kõik on tõlgendamise küsimus". Link Sixi digiportfooliole: https://sixkunst.ee/.
Tampere Maja
Tampere Maja
Tampere Majadets. 17, 2020 @ 8:09
Tampere Maja on avatud normaalselt. Tere tulemast!

“Variatsioonid”

Zsuzsa Demeteri näitusel "Variatsioonid" on kahe eri ealise ja erinevatest maadest pärit oleva naise portreed.

"Üks naine on pärit Jaapanist, teine Soomes...

Vaata lähemalt
Alusta navigeerimist