+372 7 386 300        maja[ät]tamperemaja.ee        Lahtiolekuaeg: 8.00 – 18.00
  • Eesti
  • English
  • Suomi

Majutus

24 voodikohta, 7 erinevat tuba. Kesklinna kõige parem külalistemaja!


Kultuur

Tampere Maja korraldab erinevaid kultuuriüritusi – näitusi, kirjandusõhtud.


Teenused

Tampere Majas saab rentida rattaid, broneerida sauna või seminariruume.


Sotsiaalmeedia

Kajastame oma üritusi ja uudiseid Facebookis. Saa meie sõbraks!

Majutus

Tampere Maja on kahe sõpruslinna kultuurikeskus ja külalistemaja. Majas on kolm kaheinimesetuba, kolm peretuba ning üks kuueinimesetuba (läbi kahe korruse). Kõigis tubades oma vannituba, peretubades ka köök. Kokku on meie külalistemajas 24 voodikohta.

Broneeri tuba mugavalt internetis (vaata link “Majutus”). Hommikusöök hinna sees.

Tampere Maja
Tampere Majaveebr. 25, 2021 @ 18:54
Tampere Maja juhatajale Sakari Neuvonenile anti üle Tartu Täht!
Tampere Maja
Tampere Majaveebr. 9, 2021 @ 11:21
Ma olen maa ja taeva vahel. Kuskil ülevas seisundis, kus ma varem olnud ei ole. Aeg on seisma jäänud. Maailmas ei ole muud kui mina ja mäed, võimsad hingetuks tegevad vormid. Mu mured on kaugel. Kõik seisab. Ja ma olen rohkem elus kui ühelgi teisel hetkel. Ma näen selgelt. Või ma ei näe midagi. Kuid need hetked mäe tipus on vabastavamad kui ükskõik mis muu, mida elus kogenud olen.

Ei ole midagi paremat kui kõndida läbi paksude pilvede mäe tipul. Läbipaistmatu udu paneb huupi usaldama teerada jalge all, sest kaugemale kui meeter ei näe. Tuleb vaid jalg jala ette panna ja usaldada — see on õige tee ning ta viib edasi.

Istun Poola kõrgeima mäe Rysy otsas ja vaatan pilvi. Ootasin uhket vaadet ja selget taevast, kuid selle asemel ümbritseb mind ühtlane pilvevaip. Pehme pilved paitavad Rysy teravaid massiivseid kive. Kontrast õrna ja tugeva vahel. Aeg-ajalt näen pilvede vahelt üht või teist kohta ja saan aimu, kui kaugele silm võiks ulatuda selgel päeval. Kuid selles pilvises hetkes oli midagi nii ilusat, õrna ja selget.

“Maa ja taeva vahel” koosneb kaheksateistkümnest mustvalgest fotost. Nendest kolm on pildistatud filmile. Fotod on tehtud 2020. aasta suvel Poola Tatrates.

Liina Salonen on fotograaf ja fotograafia eriala üliõpilane kunstikoolis Pallas. Nii tihti kui võimalik käib ta mägedes matkamas ja võtab alati endaga kaamera kaasa. Mäed on Saloneni üks eelistatumaid vorme, mida jäädvustada. Lisaks mägedele pildistab ta portreesid ja autoportreesid.
Saloneni esimene näitus “500m above reality” avati 2019. aasta novembris baaris Uba ja Humal, Tallinnas. See baseerus ta retkel Hispaania ja Itaalia mägedesse ja koosnes kahekümnest maastikufotost.
Teine näitus “Mitote” avati 2020. aasta jaanuaris baaris Rebane, Tallinnas. See koosnes seitsmeteistkümnest autoportreest.
Lisaks on Salonen osalenud kunstnike ühisnäitusel “Paus”, mis avati 2020. aasta sügisel Võrus.
“Maa ja taeva vahel” on Liina Saloneni kolmas isikunäitus.

Vaata lähemalt: salonen.ee
Tampere Maja

“Variatsioonid”

Zsuzsa Demeteri näitusel "Variatsioonid" on kahe eri ealise ja erinevatest maadest pärit oleva naise portreed.

"Üks naine on pärit Jaapanist, teine Soomes...

Vaata lähemalt
Alusta navigeerimist