+372 7 386 300        maja[ät]tamperemaja.ee        Lahtiolekuaeg: 8.00 – 18.00
  • Eesti
  • English
  • Suomi

Majutus

24 voodikohta, 7 erinevat tuba. Kesklinna kõige parem külalistemaja!


Kultuur

Tampere Maja korraldab erinevaid kultuuriüritusi – näitusi, kirjandusõhtud.


Teenused

Tampere Majas saab rentida rattaid, broneerida sauna või seminariruume.


Sotsiaalmeedia

Kajastame oma üritusi ja uudiseid Facebookis. Saa meie sõbraks!

Majutus

Tampere Maja on kahe sõpruslinna kultuurikeskus ja külalistemaja. Majas on kolm kaheinimesetuba, kolm peretuba ning üks kuueinimesetuba (läbi kahe korruse). Kõigis tubades oma vannituba, peretubades ka köök. Kokku on meie külalistemajas 24 voodikohta.

Broneeri tuba mugavalt internetis (vaata link “Majutus”). Hommikusöök hinna sees.

Tampere Maja
Tampere Majanov. 27, 2020 @ 11:03
Tampere Maja galeriis on avatud näitus Mailis Saralehto maalidest. Saralehto näitus koosneb väikestest mägimaastikest. Näitus on avatud kuni 31. detsembrini.

Näitusel on kaks erinevat sarja. „Palveränduri topograafia” koosneb maastikupiltidest Itaaliast, Lago Maggiorest. Tööd on tehtud 2019. aasta sügisel. Kunstnik rändas sealsetel palverännu marsruutidel. „Teosed muutusid meele-maastiketeks, nendes on igatsust. Nüüd koroonaepideemia ajal on kauguseigatsus toonud piltidesse melanhoolseid toone”, ütleb Saralehto. „Sarja maastikes on poolsaarte tippe, kus igatsus lõpe vaid jätkub kusagil mujal.”

Teise sarja nimi on „Kaoseteooriast ja maastikuuurimusest”. Akvarellide ja tindiga tehtud tööd uurivad mägimaastikke õhtul ja öösel. „Need on sündinud vabalt, ainult olen lisanud vorme ja rannajoone ning valgust mere ranna maastikusse. Osalt muutusid need ka kodusteks järvmaastikeks. Olen huvitatud matemaatik Benoit Mandelbroti fragmentaalgeomeetriast ja kaoseteooriast ning sellest, kuidas neid saab kasutada maastikumaalides”, võtab Saralehto kokku oma näituse ideesid.

Mailis Saralehto on tegutsenud kunstnikuna 20 aastat. Ta on uurinut oma töödes kultuuri ja ajaloo kihte. Teda huvitab pühaduse kogemus, inimlikkus . Kõige rohkem on ta teinud videosid ja installatsioone.
Tampere Maja
Tampere Maja
Tampere Majasept. 29, 2020 @ 6:22
Tampere Maja galeriis on avatud Imatralt pärit kunstniku Anni-Sofia Knuutila maale. Knuutila on ühendanud maalidega riiet ja pitsi. Näitus on avatud kuni 18. oktoobrini.

Kunstnik on tegelenud viimasel ajal maali ja tekstiili ühendamisega. Näitusel olevad teosed on osa suuremast seeriast. „Mu teostes ühinevad maal ja riie või lõng konkreetselt, erinevad materjalid toetavad teine teist terviku edasi andmisel”, ütleb Knuuttila.

Anni-Sofia Knuutila elab Lõuna-Karjalas, sündinud 1989 aastal Joutsenos. Ta on lõpetanud Saimaa kunstikooli. Praegust töötab ta Imatras „Katariina” kunstikeskuses. Ta on Soome kunstnike liidu liiga 2019. aastast.
Tampere Maja

“Variatsioonid”

Zsuzsa Demeteri näitusel "Variatsioonid" on kahe eri ealise ja erinevatest maadest pärit oleva naise portreed.

"Üks naine on pärit Jaapanist, teine Soomes...

Vaata lähemalt
Alusta navigeerimist