+372 7 386 300        maja[ät]tamperemaja.ee        Lahtiolekuaeg: 8.00 – 20.00
  • Eesti
  • English
  • Suomi

Majutus

24 voodikohta, 7 erinevat tuba. Kesklinna kõige parem külalistemaja!


Kultuur

Tampere Maja korraldab erinevaid kultuuriüritusi – näitusi, kirjandusõhtud.


Teenused

Tampere Majas saab rentida rattaid, broneerida sauna või seminariruume.


Sotsiaalmeedia

Kajastame oma üritusi ja uudiseid Facebookis. Saa meie sõbraks!

Majutus

Tampere Maja on kahe sõpruslinna kultuurikeskus ja külalistemaja. Majas on kolm kaheinimesetuba, kolm peretuba ning üks kuueinimesetuba (läbi kahe korruse). Kõigis tubades oma vannituba, peretubades ka köök. Kokku on meie külalistemajas 24 voodikohta.

Broneeri tuba mugavalt internetis (vaata link “Majutus”). Hommikusöök hinna sees.

Tampere Maja

@TampereMaja
Tampere Maja
Tampere Majadets. 11, 2018 @ 10:48
Soome iseseisvuspäeval ehk neljapäeval, 6.12. avati Helsingis töötava valguskunstniku Alexander Salveseni näitus Imagined Space (Kujutatud ruum). Näitus ühendab valguskunsti ja tavalise maalikunsti võimalusi. Näitus on huvilistele vaatamiseks üleval aasta lõpuni.'

Näitus esitab igavesi küsimusi inimese elu ja algupära kohta. „Praeguse pideva muutuse ja ebakindluse juures leian turvalisuse ja rahu vaadates üles öisesse taevasse. Kosmose mõõtkava on meile inimestele totaalselt arusaamatu. Kui vaatan taevast, meenub mulle mu väiksus. Kosmilisest vaatenurgast ei ole mu tegemistel mingit tähtsust,“ ütleb kunstnik.

Aga sellest ei teki frustratsioon, vaid vastupidi – sellised mõtted inspireerivad kunstnikku. „Just sellepärast on minu ja kõikide teiste inimeste kohuseks elada, armastada ja teha seda, mis meile tähtis. Oleme siin ja praegu – miks mitte teha siis midagi väärtuslikku. Kaugele vaatamine aitab meid näha lähedale“, mõtiskleb ta ning ütleb, et niimoodi võime näha tõesti tähenduslikke asju.

Imagined Space (Kujutatud ruum) koosneb teostest, mis on viib kunstniku mõtted kaugemale kui suudame näha. „Seal kohtun maailmadega, kus sünnivad tähed, kus mustad augud söövad kõik ette juhtuva. Kus planeedid kulgevad oma orbiitidel külmas ja pimedas kosmoses. Kõik see paneb mind mõtlema põhjapanevaid küsimusi: Miks olen sündinud? Mis on kõik mu ümber? Mis on armastus? Mis on kaotus?“, küsib kunstnik.

Imagined Space teoste seeria tehnika on segu valguskunstist ja klassitsistlikust maalikunstist. See jätkab oma teemalt 2016. aastal valminud näitusele „Images of Distant Worlds“. Ühendades valgust ja värvide pigmente saab kasutada valguse aditiivist ning pigmentide subtraktiivist värvisüsteemi.

Alexander Salvesen (sünd. 1990) on õppinud valguskunsti Teatrikõrgkoolis Helsingis ning muusikateadust Åbo Akademis. Ta on koostanud mitmeid valgusteoseid ja näitusi Soomes.
Lisateave: www.alexandersalvesen.com
Tampere Maja
Tampere Maja
Tampere Majadets. 6, 2018 @ 11:32
Hyvää itsenäisyyspäivää rakas Suomi!
Õnnitlused sõbrale Soomele iseseisvuspäeva puhul!
Soome iseseisvuspäeval ehk neljapäeval, 6.12. kell 17 avatakse Tampere Majas Helsingis töötava valguskunstniku Alexander Salveseni näitus Imagined Space (Kujutatud ruum). Näitus ühendab valguskunsti ja tavalise maalikunsti võimalusi. Näitus esitab igavesi küsimusi ...
Vaata lähemalt
Alusta navigeerimist