+372 7 386 300        maja[ät]tamperemaja.ee        Lahtiolekuaeg: 8.00 – 18.00
  • Eesti
  • English
  • Suomi

Majutus

24 voodikohta, 7 erinevat tuba. Kesklinna kõige parem külalistemaja!


Kultuur

Tampere Maja korraldab erinevaid kultuuriüritusi – näitusi, kirjandusõhtud.


Teenused

Tampere Majas saab rentida rattaid, broneerida sauna või seminariruume.


Sotsiaalmeedia

Kajastame oma üritusi ja uudiseid Facebookis. Saa meie sõbraks!

Majutus

Tampere Maja on kahe sõpruslinna kultuurikeskus ja külalistemaja. Majas on kolm kaheinimesetuba, kolm peretuba ning üks kuueinimesetuba (läbi kahe korruse). Kõigis tubades oma vannituba, peretubades ka köök. Kokku on meie külalistemajas 24 voodikohta.

Broneeri tuba mugavalt internetis (vaata link “Majutus”). Hommikusöök hinna sees.

Tampere Maja
Tampere Maja shared a post.mai 16, 2019 @ 21:13
Eesti Kunstnike Liit, ALR Arengukeskus MTÜ, Seaplane Harbour (Eesti Meremuuseum), Eesti Puuetega Naiste Ühenduste Liit, Tampere Maja, Valga vald ja mitmed Soome rahvusvahelise koostöö huvilised veedavad tänase ja homse päeva Helsingis üheskoos ajusid ragistades, et luua ja kutsuda ellu uusi Kodanike Euroopa programmi projekte! 🤗✍️

Laura Raag, Teele Siig, Lea Vutt, Ljudmila Romanjuk, Kylli Haav, Leila Lükko, Evelyn Valtin.

Kansalaisten Eurooppa

#europeforcitizens #makingwaves
Tampere Maja
Tampere Majaapr. 9, 2019 @ 12:51
Aprilli näitus toob endaga tekstikunsti. Tuula Sipilä on Helsingi luuletaja ja ettevõtja kommunikatsiooni alal. Praegu elab ja töötab ta Tartus ning tegutseb Villa Tammekannu residentsi perenaisena. Tema esimene luulekogu ilmus 2015. aasta alguses. Sipilä on aktiivselt tegutsenud Soome luulemaastikul, muuhulgas on ta olnud luuleliidu esindaja ning õppinud kirjutamist erinevatel kursustel, nagu näiteks Kriitilises kõrgkoolis (Kriittinen korkeakoulu) aastatel 2014-2016.

Viimasel ajal on Sipilä kirjutamise kõrval käsitlenud kirjamärke ka mateeriana. Selle tulemusel on sündinud visuaalne ja aseemiline luule ehk omalaadne tekstikunst, milles sõnad pole loetavad, aga vahendavad muid tähendusi.

Sipilä uurib märkide füüsilisi omadusi ja loob erinevaid tüpograafilisi seadeid. Tema sõnul on meie infovahetuskeskkond täis märke, logosid ja signaale, mille tähendus võib infotulvas seguneda ja hägustuda. Sipilät huvitavad eelkõige just vead ning juhused, mis loovad uusi assotsiatsioone.

Tähed ja tähendused moodustavad visuaalsetes kirjakatsetustes uue ja eripärase universumi. Sõnad venivad vormideks ja piltideks. Tööd justkui lähenevad tüpograafilisele kunstile, kuid baseeruvad tihti poeetilistel kujutelmadel.
Sipilä tekstikunst sünnib arvutiklaviatuuril ja programmi Microsoft Word kirjagarnituuridega. Tööd on salvestatud pdf-failidena ja prinditud tavalise tahmaprinteriga.
Lisainfo: tuula.sipila@sanasta.fi
Tampere Maja

Virginia Woolfi aias

Tamperest pärit kunstnik Maarit Blomqvisti näitusel on akvarellide sari, mille nimeks on Virginia Woolfi aed. Idee sündis tema enda kogemusest, kui tema kui ema side katkes oma murdeealise tütrega. Näitus avatakse neljapäeval, 30. mail ja jääb avatuks kuni 30. juunini. ...
Vaata lähemalt
Alusta navigeerimist