+372 7 386 300        maja[ät]tamperemaja.ee        Lahtiolekuaeg: 8.00 – 20.00
  • Eesti
  • English
  • Suomi

Majutus

24 voodikohta, 7 erinevat tuba. Kesklinna kõige parem külalistemaja!


Kultuur

Tampere Maja korraldab erinevaid kultuuriüritusi – näitusi, kirjandusõhtud.


Teenused

Tampere Majas saab rentida rattaid, broneerida sauna või seminariruume.


Sotsiaalmeedia

Kajastame oma üritusi ja uudiseid Facebookis. Saa meie sõbraks!

Majutus

Tampere Maja on kahe sõpruslinna kultuurikeskus ja külalistemaja. Majas on kolm kaheinimesetuba, kolm peretuba ning üks kuueinimesetuba (läbi kahe korruse). Kõigis tubades oma vannituba, peretubades ka köök. Kokku on meie külalistemajas 24 voodikohta.

Broneeri tuba mugavalt internetis (vaata link “Majutus”). Hommikusöök hinna sees.

Tampere Maja

@TampereMaja
Tampere Maja
Tampere Maja is with Jan Rahman and 3 others.sept. 25, 2018 @ 9:10
Heli Laaksonen (1972) on särava esinemisega murdeluuletaja, kes on saavutanud modernse rahvaluuletaja staatuse Soomes: tema viit Edela-Soome murdes kirjutatud ja sooja huumorit viljelevat luulekogu on ostetud üle 200 000 eksemplari. Laaksoneni luulet on ilmunud ka võru („Maapuupäiv”, Sammakko, 2000, tlk Jan Rahman) ja hiiu keeles („Ole ise”, EKSA, 2017, tlk Järvi Kokla).
Tampere Maja
Tampere Maja
Tampere Majasept. 24, 2018 @ 13:19
„Mis juhtub, kui foto kasutus muutub ja nägemine on võimatu?“ küsib Hanna Råsti näitus "Expose me not", mis avatakse Tampere Majas (Jaani 4, Tartu) neljapäeval 20.9.2018 kell 17.

Fotograaf Hanna Råst on huvitatud kaosest, mis katkestab argipäeva rutiini. Tema näitusel on nägemine takistatud, kuna pildid ja fotovahendit on betooni sees. „Mis siis toimub? Nähtavale jääb vihjeid, pragunevad pinnad ja ettekujutused sellest, mida teosed võiksid meile esitada“, mõtiskleb kunstnik. „Sellest vaheruumist võib leida jutustamata ajalugu.“

Pilte rikkudes esitab kunstnik väljakutse fotograafilisele materjalile. Näitus küsib, kuidas antut tarbime ja tõlgendame.

„Mu töömeetod on peaaegu arheoloogiline. Uute piltide asemel kasutan vanu ja leitud pilte. Need leian ilma taustinformatsioonita, seepärast on peaaegu sunduslik kirjutada uut ajalugu ja uut tõde ning mängida erinevate variatsioonide vahel.“

Kunstnik uurib, kuidas materjal muudab oma vormi, kuidas see aja möödudes kokku vajub. Segatehnika ja kahedimensioonilise pildi muutmine kolmedimensiooniliseks tekitab olukorra, et midagi algsest pildist kaob. „Kas pildid saavad veel jääda piltideks selle ontoloogilises mõttes?“

Näitusel olev installatsioon on protsess, mis käsitleb foto enda tekitatud vigasid. „Pilt ei saa anda edasi vahetut kogemust objektist, kuna see on võetud minevikus. Selline mineviku ja oleviku vahe on fotole iseloomulik“, ütleb kunstnik. Pildistatud hetk on minevik ja pildi vaatamise hetk olevik.

Hanna Råst (sünd 1986) on lõpeanud Aalto ülikooli meedia ja fotograafia erialal. Ta on õppinud ka New Yorgis vahetustudengina.

Råsti näitus jääb avatuks kuni 14.10.2018.
Tampere Maja
Lugupeetud kunstnik! Tampere Maja ootab taas eesti ja soome kunstnike näitusetaotluseid järgmiseks aastaks! Täpsema info leiad SIIT.    ...
Vaata lähemalt
Alusta navigeerimist