+372 7 386 300        maja[ät]tamperemaja.ee        Lahtiolekuaeg: 8.00 – 18.00
  • Eesti
  • English
  • Suomi

Majutus

24 voodikohta, 7 erinevat tuba. Kesklinna kõige parem külalistemaja!


Kultuur

Tampere Maja korraldab erinevaid kultuuriüritusi – näitusi, kirjandusõhtud.


Teenused

Tampere Majas saab rentida rattaid, broneerida sauna või seminariruume.


Sotsiaalmeedia

Kajastame oma üritusi ja uudiseid Facebookis. Saa meie sõbraks!

Majutus

Tampere Maja on kahe sõpruslinna kultuurikeskus ja külalistemaja. Majas on kolm kaheinimesetuba, kolm peretuba ning üks kuueinimesetuba (läbi kahe korruse). Kõigis tubades oma vannituba, peretubades ka köök. Kokku on meie külalistemajas 24 voodikohta.

Broneeri tuba mugavalt internetis (vaata link “Majutus”). Hommikusöök hinna sees.

Tampere Maja
Tampere Majaokt. 31, 2019 @ 10:42
Merike Sule-Truberti näitus „Eluteater“ on pühendatud kunstniku isa Raimo Sule mälestuseks. Näitus koosneb prinditud fotodest, nendes esineb neli modelli eri rollides eluteatris.

„Me kõik oleme näitlejad eluteatris, aja jooksul rollid muutuvad ja enamasti on vaja esineda paralleelselt mitmel laval“, võtab kunstnik kokku näituse idee. Näitus on pühendatud Eestis tuntud karikaturistile ja kunstnikule, isale Raimo Sulele. ”Vaatamata traagilisele ajendile ei ole näitus ise traagiline ega melanhoolne, vaid sisaldab paraja annuse teatraalsust. Näitusel on ka huumorit, kuna huumor saatis minu isa tema eluteel. Installatsioon on minu isiklik nägemus oma isast.”

„Eluteatris üritame leida habrast tasakaalu teadlikult valitud rollide ja lisarollide vahel. Mõnikord püüame sulanduda rolli, mis on meie loomusele võõras. Tuleb ette olukordi, kus eluteatri lavastaja surub meile peale uue ja tundmatu rolli. Siis kanname maski teadlikult, et sobituda võõrastesse liistudesse ja vaigistada oma protestivaimu. Aegajalt on meil endalgi raskusi oma tõelise „mina“ üles leidmisega ja me üritame rebida eest kaitsvat maski“, ütleb kunstnik.

Merike Sule-Trubert (sünd 1974) on Eesti Kunstiakadeemia kunsti magister ja Eesti Kunstinike Liidu liige. Ta on osalenud mitmetel isiku- ja grupinäitustel.
Tampere Maja
Tampere Maja
Tampere Majaokt. 4, 2019 @ 6:19
26. septembril kell 17.00 avati Tampere Majas Soome kunstniku Aki Suutari näitus „Kuningad“.

Aki Suutari on 1981. aastal sündinud Soome skulptor ja disainer. Oma kunsti- ja kultuurikarjääri alustas ta õpetajana ja kunstiassistendina kunstikeskuses Retretti.Enda kunstiloominguga alustas ta aastal 2009 ja tema esimene isiknäitus oli aastal 2014, misjärel on ta oma töid Soomes iga-aastaselt esitlenud. Tampere Majas toimub tema esimene näitus välismaal.

Kroonitud peade ja ülakehade teosed kuuluvad sarja ”Kuningad“, mis valmis aastal 2019. Materjalidena on kasutatud raku-savi, pronksi, alumiiniumit ja väärismetalli kroonide valmistamiseks.

Teoste tegelased on edevuse kuningad. Tegelased, kes on jäänud kahjustavate ja elu piiravate edevuste kütkeisse. Teemad, mida oleks kerge muuta, kuid harjumus ja laiskus on elu üle võtnud. Osade tegelaste jaoks on edevusest saanud uhkuse asi. Põhjus, millega võib õigustada ühte kohta seisma jäänud eluolu. Lisaks on näitusel valitud töid perioodist 2014-
2019. Oma töödes ühendab Suutari keraamika ja kullassepatehnikas tehtud metallidetailid ning teeb ka alumiiniumi- ja pronksivalandeid.
Tampere Maja
Tampere Maja ootab taas näitusetaotluseid, et panna kokku näitustekava 2020ndaks aastaks! Taotlused palume saata e-postile maja@tamperemaja.ee või aadressile Jaani 4, 51007, Tartu.

Taotluste tähtaeg on 31. oktoober 2019.

  Täpsem info: Vaata lähemalt
Alusta navigeerimist