+372 7 386 300        maja[ät]tamperemaja.ee        Lahtiolekuaeg: 8.00 – 18.00
  • Eesti
  • English
  • Suomi

Accommodation

24 bed spaces, 7 different rooms. Best guesthouse in the center!


Culture events

Tampere Maja organizes different cultural events – exhibitions, literary evenings.


Services

You can rent bicycles, use the sauna or the seminar rooms.


Social media

Our events and news are on Facebook. Become our fan!

Accommodation

Tampere Maja has three double rooms, three family rooms and a six-person room (through two floors). Every room has a separate bathroom, family rooms also have a private kitchen. Our guesthouse offers a total of 24 bed spaces.

Book your stay online! Breakfast included in the price.

Tampere Maja
Tampere MajaFeb 25, 2021 @ 18:54
Tampere Maja juhatajale Sakari Neuvonenile anti üle Tartu Täht!
Tampere Maja
Tampere MajaFeb 9, 2021 @ 11:21
Ma olen maa ja taeva vahel. Kuskil ülevas seisundis, kus ma varem olnud ei ole. Aeg on seisma jäänud. Maailmas ei ole muud kui mina ja mäed, võimsad hingetuks tegevad vormid. Mu mured on kaugel. Kõik seisab. Ja ma olen rohkem elus kui ühelgi teisel hetkel. Ma näen selgelt. Või ma ei näe midagi. Kuid need hetked mäe tipus on vabastavamad kui ükskõik mis muu, mida elus kogenud olen.

Ei ole midagi paremat kui kõndida läbi paksude pilvede mäe tipul. Läbipaistmatu udu paneb huupi usaldama teerada jalge all, sest kaugemale kui meeter ei näe. Tuleb vaid jalg jala ette panna ja usaldada — see on õige tee ning ta viib edasi.

Istun Poola kõrgeima mäe Rysy otsas ja vaatan pilvi. Ootasin uhket vaadet ja selget taevast, kuid selle asemel ümbritseb mind ühtlane pilvevaip. Pehme pilved paitavad Rysy teravaid massiivseid kive. Kontrast õrna ja tugeva vahel. Aeg-ajalt näen pilvede vahelt üht või teist kohta ja saan aimu, kui kaugele silm võiks ulatuda selgel päeval. Kuid selles pilvises hetkes oli midagi nii ilusat, õrna ja selget.

“Maa ja taeva vahel” koosneb kaheksateistkümnest mustvalgest fotost. Nendest kolm on pildistatud filmile. Fotod on tehtud 2020. aasta suvel Poola Tatrates.

Liina Salonen on fotograaf ja fotograafia eriala üliõpilane kunstikoolis Pallas. Nii tihti kui võimalik käib ta mägedes matkamas ja võtab alati endaga kaamera kaasa. Mäed on Saloneni üks eelistatumaid vorme, mida jäädvustada. Lisaks mägedele pildistab ta portreesid ja autoportreesid.
Saloneni esimene näitus “500m above reality” avati 2019. aasta novembris baaris Uba ja Humal, Tallinnas. See baseerus ta retkel Hispaania ja Itaalia mägedesse ja koosnes kahekümnest maastikufotost.
Teine näitus “Mitote” avati 2020. aasta jaanuaris baaris Rebane, Tallinnas. See koosnes seitsmeteistkümnest autoportreest.
Lisaks on Salonen osalenud kunstnike ühisnäitusel “Paus”, mis avati 2020. aasta sügisel Võrus.
“Maa ja taeva vahel” on Liina Saloneni kolmas isikunäitus.

Vaata lähemalt: salonen.ee
Tampere Maja

Tampere Maja is open!

We are open again! ...
More...
Start navigation