+372 7 386 300        maja[ät]tamperemaja.ee        Lahtiolekuaeg: 8.00 – 18.00
  • Eesti
  • English
  • Suomi

Accommodation

24 bed spaces, 7 different rooms. Best guesthouse in the center!


Culture events

Tampere Maja organizes different cultural events – exhibitions, literary evenings.


Services

You can rent bicycles, use the sauna or the seminar rooms.


Social media

Our events and news are on Facebook. Become our fan!

Accommodation

Tampere Maja has three double rooms, three family rooms and a six-person room (through two floors). Every room has a separate bathroom, family rooms also have a private kitchen. Our guesthouse offers a total of 24 bed spaces.

Book your stay online! Breakfast included in the price.

Tampere Maja
Tampere MajaJan 12, 2021 @ 10:37
Tampere Maja galeriis on avatu Eesti kaasaegse videokunstniku Sixi installastioonid. Näitusel „Reprodutseerin“ on kaaskasutatud digifotosid 20. sajandi alguse võtmes. Näitus jääb avatuks 31. jaanuarini.

Näitus on inspireeritud 100 aasta tagustest analoogfilmidest. Videomaalide loomiseks on kasutatud Tartu Kõrgem Kunstikool Pallase foto-osakonna meistri ja fotokunstniku Toomas Kalve kursuse "Kehaline identiteet" üliõpilaste fotosid, mille modelliks on kunstnik Six olnud. “Installastioonile tekib kahekordne interpretatsioon - digimaterjali ümbertöötlemine ning kujutiste autobiograafiline moment, kus pildistajaks pole olnud küll kunstnik ise, kuid kujutise kasutus on autoportreeline dokumentatsioon. Ekraniseeringu eklektilisus; helitu heli, mis kandub vaatajani liikuva pildi nöol ent fototöötluse maalilne lähenemine loob selle psühhedeelse maailma“, kirjeldab kunstnik oma näitust.

Six (1990) on Eesti kaasaegne kunstnik-produtsent. Sixi videokunsti on varasemalt eksponeeritud filmifestivalidel 3 korral Tallinnas (AFF 2018/2019, TASE2019), 2 korral Hollandis Amsderdamis (Atrabilious Experimental Film Festival 2018/2019) ning kunstipidudel visuaalse ruumina. Sixi kunstniku tee on olnud värvikas, tema esmane lava oli näite-ja muusika esitluse lava, kust kunstnik pärast põhikooli teised huvid leidis ning asus visuaalse kultuuri maailma enese jaoks selgitama. Six alustas kunstnikuteed iseõppijana kunstitudengitega koos. Ta on studeerinud lühiajaliselt kunstiteraapiaid Tallinna Ülikoolis aastal 2012, kust Six liikus kaasaegse galeriikunsti juurde Eesti Kunstiakadeemiasse (2014-2017), produtseerimise oskusi täiendas ta Tartu Ülikooli magistriõppes kultuurikorralduses (2018-2020). Sixil on toimunud senini 4 isikunäitust nii Tallinnas, Rakveres kui ka Tartus. Six on nii produtseerinud kui osalenud grupinäitustel ja loomingulistes projektides. Kunstnikule meeldib ennast tutvustada läbi kunstniku positsiooni.
Six meediumitega ennast ei piiritle. Teosed on pidevas protsessis taandades ja laadides ruumi. Fookus on üldisel kompostistioonil ja valgusel, lähtudes kohaspetsiifikast. Materjalid on taaskasutus, jäägid ja leiud, värv, valgus, heli, performatiivsed elemendid. Samuti eksperimenteerib publiku ja teose piiride kaotamisega. Individuaalne loome on enamasti kultuuriruumide ning teaduste (psühholoogia, füüsika, vaimsus) analüüs visuaalkultuuris. Ühisloome on peofilosoofia- murdes ja väänates definitsioone. Mõningal juhul peidab endas naljatlevat alatooni. Six jätab publikule vabad käed- "Kõik on tõlgendamise küsimus". Link Sixi digiportfooliole: https://sixkunst.ee/.
Tampere Maja
Tampere Maja
Tampere MajaDec 17, 2020 @ 8:09
Tampere Maja on avatud normaalselt. Tere tulemast!

Tampere Maja is open!

We are open again! ...
More...
Start navigation