+372 7 386 300        maja[ät]tamperemaja.ee        Lahtiolekuaeg: 8.00 – 20.00
  • Eesti
  • English
  • Suomi

Accommodation

24 bed spaces, 7 different rooms. Best guesthouse in the center!


Culture events

Tampere Maja organizes different cultural events – exhibitions, literary evenings.


Services

You can rent bicycles, use the sauna or the seminar rooms.


Social media

Our events and news are on Facebook. Become our fan!

Accommodation

Tampere Maja has three double rooms, three family rooms and a six-person room (through two floors). Every room has a separate bathroom, family rooms also have a private kitchen. Our guesthouse offers a total of 24 bed spaces.

Book your stay online! Breakfast included in the price.

Tampere Maja

@TampereMaja
Tampere Maja
Tampere MajaDec 11, 2018 @ 10:48
Soome iseseisvuspäeval ehk neljapäeval, 6.12. avati Helsingis töötava valguskunstniku Alexander Salveseni näitus Imagined Space (Kujutatud ruum). Näitus ühendab valguskunsti ja tavalise maalikunsti võimalusi. Näitus on huvilistele vaatamiseks üleval aasta lõpuni.'

Näitus esitab igavesi küsimusi inimese elu ja algupära kohta. „Praeguse pideva muutuse ja ebakindluse juures leian turvalisuse ja rahu vaadates üles öisesse taevasse. Kosmose mõõtkava on meile inimestele totaalselt arusaamatu. Kui vaatan taevast, meenub mulle mu väiksus. Kosmilisest vaatenurgast ei ole mu tegemistel mingit tähtsust,“ ütleb kunstnik.

Aga sellest ei teki frustratsioon, vaid vastupidi – sellised mõtted inspireerivad kunstnikku. „Just sellepärast on minu ja kõikide teiste inimeste kohuseks elada, armastada ja teha seda, mis meile tähtis. Oleme siin ja praegu – miks mitte teha siis midagi väärtuslikku. Kaugele vaatamine aitab meid näha lähedale“, mõtiskleb ta ning ütleb, et niimoodi võime näha tõesti tähenduslikke asju.

Imagined Space (Kujutatud ruum) koosneb teostest, mis on viib kunstniku mõtted kaugemale kui suudame näha. „Seal kohtun maailmadega, kus sünnivad tähed, kus mustad augud söövad kõik ette juhtuva. Kus planeedid kulgevad oma orbiitidel külmas ja pimedas kosmoses. Kõik see paneb mind mõtlema põhjapanevaid küsimusi: Miks olen sündinud? Mis on kõik mu ümber? Mis on armastus? Mis on kaotus?“, küsib kunstnik.

Imagined Space teoste seeria tehnika on segu valguskunstist ja klassitsistlikust maalikunstist. See jätkab oma teemalt 2016. aastal valminud näitusele „Images of Distant Worlds“. Ühendades valgust ja värvide pigmente saab kasutada valguse aditiivist ning pigmentide subtraktiivist värvisüsteemi.

Alexander Salvesen (sünd. 1990) on õppinud valguskunsti Teatrikõrgkoolis Helsingis ning muusikateadust Åbo Akademis. Ta on koostanud mitmeid valgusteoseid ja näitusi Soomes.
Lisateave: www.alexandersalvesen.com
Tampere Maja
Tampere Maja
Tampere MajaDec 6, 2018 @ 11:32
Hyvää itsenäisyyspäivää rakas Suomi!
Õnnitlused sõbrale Soomele iseseisvuspäeva puhul!

“In this time of previously unprecedented change and uncertainty of life itself, I find it soothing to look up at the skies at night. There is something calming to see all the stars that surround us on this tiny fragile planet. The scale of the stars and the u...

More...
Start navigation