+372 7 386 300        maja[ät]tamperemaja.ee        Lahtiolekuaeg: 8.00 – 20.00
  • Eesti
  • English
  • Suomi

Accommodation

24 bed spaces, 7 different rooms. Best guesthouse in the center!


Culture events

Tampere Maja organizes different cultural events – exhibitions, literary evenings.


Services

You can rent bicycles, use the sauna or the seminar rooms.


Social media

Our events and news are on Facebook. Become our fan!

Accommodation

Tampere Maja has three double rooms, three family rooms and a six-person room (through two floors). Every room has a separate bathroom, family rooms also have a private kitchen. Our guesthouse offers a total of 24 bed spaces.

Book your stay online! Breakfast included in the price.

Tampere Maja

@TampereMaja
Tampere Maja
Tampere Maja is with Jan Rahman and 3 others.Sep 25, 2018 @ 9:10
Heli Laaksonen (1972) on särava esinemisega murdeluuletaja, kes on saavutanud modernse rahvaluuletaja staatuse Soomes: tema viit Edela-Soome murdes kirjutatud ja sooja huumorit viljelevat luulekogu on ostetud üle 200 000 eksemplari. Laaksoneni luulet on ilmunud ka võru („Maapuupäiv”, Sammakko, 2000, tlk Jan Rahman) ja hiiu keeles („Ole ise”, EKSA, 2017, tlk Järvi Kokla).
Tampere Maja
Tampere Maja
Tampere MajaSep 24, 2018 @ 13:19
„Mis juhtub, kui foto kasutus muutub ja nägemine on võimatu?“ küsib Hanna Råsti näitus "Expose me not", mis avatakse Tampere Majas (Jaani 4, Tartu) neljapäeval 20.9.2018 kell 17.

Fotograaf Hanna Råst on huvitatud kaosest, mis katkestab argipäeva rutiini. Tema näitusel on nägemine takistatud, kuna pildid ja fotovahendit on betooni sees. „Mis siis toimub? Nähtavale jääb vihjeid, pragunevad pinnad ja ettekujutused sellest, mida teosed võiksid meile esitada“, mõtiskleb kunstnik. „Sellest vaheruumist võib leida jutustamata ajalugu.“

Pilte rikkudes esitab kunstnik väljakutse fotograafilisele materjalile. Näitus küsib, kuidas antut tarbime ja tõlgendame.

„Mu töömeetod on peaaegu arheoloogiline. Uute piltide asemel kasutan vanu ja leitud pilte. Need leian ilma taustinformatsioonita, seepärast on peaaegu sunduslik kirjutada uut ajalugu ja uut tõde ning mängida erinevate variatsioonide vahel.“

Kunstnik uurib, kuidas materjal muudab oma vormi, kuidas see aja möödudes kokku vajub. Segatehnika ja kahedimensioonilise pildi muutmine kolmedimensiooniliseks tekitab olukorra, et midagi algsest pildist kaob. „Kas pildid saavad veel jääda piltideks selle ontoloogilises mõttes?“

Näitusel olev installatsioon on protsess, mis käsitleb foto enda tekitatud vigasid. „Pilt ei saa anda edasi vahetut kogemust objektist, kuna see on võetud minevikus. Selline mineviku ja oleviku vahe on fotole iseloomulik“, ütleb kunstnik. Pildistatud hetk on minevik ja pildi vaatamise hetk olevik.

Hanna Råst (sünd 1986) on lõpeanud Aalto ülikooli meedia ja fotograafia erialal. Ta on õppinud ka New Yorgis vahetustudengina.

Råsti näitus jääb avatuks kuni 14.10.2018.
Tampere Maja
Dear artist, Tampere Maja is waiting for new exhibition applications from Estonian and Finnish artists! Information: in Finnish and in More...
Start navigation